شما اینجا هستید : سبحان چیلر  -> اخبار >

اخبار

 

 

نحوه کارکرد چیلرها به چه صورت است؟
کمپرسور گاز مبرد را در سیستم جریان داده و فشار گاز را افزایش میدهد. چون فشار گاز افزایش یافته لذا گاز مبرد در رادیاتور (کندانسور) در دمای بالاتری ( یا دمایی که در دسترس است مثل دمای محیط) تقطیر شده و به مایع تبدیل می شود. این مایع فشار بالا از کندانسور خارج شده و به شیر انبساط می رسد. شیر انبساط یا اکسپنشن افت فشار شدید در مسیر این مایع ایجاد کرده و لذا فشار مایع کاهش یافته و در نتیجه دمای آن نیز کاهش می یابد. در اثر این افت فشار مقداری از مبرد مایع به گاز تبدیل شده و مخلوط گاز و مایع وارد اواپراتور ( مبدل )می شود. در اواپراتور گرمای سیال خنک شونده به مایع مبرد منتقل شده و چون فشار این مایع پایین است لذا در دمای پایین تری تبخیر می شود. سیال خنک شونده نیز چون حرارت خود را از دست داده سرد می شود. کمپرسور مبرد تبخیر شده در اواپراتور را مکش کرده و مجددا در سیکل جریان می دهد.
چیلرهای زیر صفری
در این نوع چیلر که برای کاربردهای خاص صنعتی طراحی شده است سیال در گردش ، محلول اب و اتیلن گلیمول بوده و قابلیت تنظیم دمای خروجی تا منفی 50 درجه سانتیگراد را دارا می باشد. در این نوع چیلر از تکنولوژی خاص کمپرسور های دو مرحله استفاده شده که در آن ، گاز خروجی از مرحله اول وارد sabcooler شده و پس از عبور و گرمادهی به مایع تولید شده در چیلر ، وارد مرحله دوم کمپرسور میگردد. وجود یک پروسسور دیجیتال که نظم کار sabcooler را برنامه ریزی میکند ، این نوع چیلر را از انواع دیگر متمایز ساخته است. چیلر با دمای خروجی آب مختلف : در این نوع چیلر ها مخازن مختلف با پمپ های سیرکولاتور جداگانه در نظر گرفته شده است ، که هریک غیر از مسیر cooler داراری هیتر نیز می باشد ، و این قابلیت را ایجاد میکنند که خروجی های با دمای مختلف از دمای 10 تا 200 درجه سانتیگراد را داشته باشیم
کسب مقام اول مسابقه ی میدون
یکی از دستاورد های درخشان مجموعه برودتی سبحان به ویژه جناب مهندس شاملو حضور در مسابقه ی تلویزیونی میدون بوده است. این مسابقه که با هدف انتخاب کارافرین برتر و ماهر در زمینه ی کاری خود از شبکه سه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش میگردد تعدادی کارافرین نمونه را طی شرایطی بسیار سخت مورد ازمون و خطا قرار میدهد. خوشبختانه مفتخریم که جناب مهندس شاملو مدیریت مجموعه سبحان با اخذ تمامی آراء هیات داوران توانست رتبه اول را در میان سایر کارافرینان کسب کند. ویدیو این برنامه چهارشنبه مورخ 19 خرداد ماه 1400 از شبکه سه سیما و برنامه ی میدون پخش خواهد شد و نیز در کانال اپارات میتوانید این ویدیو را به صورت کامل دنبال نمایید.
اطلاعات تماس
آدرس : تهران ، فلکه دوم  تهران پارس ،خ جشنواره ، خ احسان، خ فكري ، پلاک 73
موبایل : 09122581309    مهندس شاملو
ایمیل : info@sobhanchiller.com
تلفن :    77356206 - 021      77327715 - 021
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به سبحان چیلر می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح