چیلر تراکمی و انواع آن
چیلر به معنای آب سردکن است که برای تهیه ی آب سرد به منظور سرمایش فضای موجود در ساختمان یا برای ماشین الات صنعتی به کار می رود. چیلر تراکمی مانند سایر دستگاه های تهویه و تبرید دارای  قطعه ی اصلی کمپرسور ، کندانسور عامل انبساط ( شیر انبساط و یا لوله مویی) و اواپراتور می باشد
ادامه مطلب ...
 
تاریخچه جالب تولید سرما
ویلیام کولر ( William Culler) از دانشگاه گلاسکو اسکاتلند اولین شخصی بود که در سال 1784 با تبخیر اتر یک محفظه را سرد ساخت. در سال 1820 برای اولین بار یخ به صورت مصنوعی و آزمایشگاهی ساخته شد ولی تا سال 1834 به صورت کاربری و تجاری قابل دسترس نبود.
ادامه مطلب ...
 
چیلر تک اثره چیست؟
قدیمی ترین و اولین نسل چیلرهای جذبی در دنیا می باشند که کمترین بازدهی را در قیاس با سایر انواع چیلرهای جذبی دارا می باشند. پارامتر ضریب عملکرد یا c.o.p در دستگاههای برودتی از جمله چیلرهای جذبی بیانگر میزان بازدهی دستگاه می باشد. این پارامتر بیانگر میزان بهره برداری کامل از انرژی حرارتی مصرفی در چیلرهای جذبی می باشد. مقادیر بالای c.o.p نشان دهنده مصرف بهینه انرژی حرارتی می باشد. به طور مثال چیلرهای جذبی تک اثره در میان کلیه مدلهای چیلرهای جذبی حتی با بهترین طراحی دارای ضریب عملکرد 75 درصد می باشد. در حالیکه در مدلهای شعله مستقیم ضریب عملکرد 1/2 بوده که نشان دهنده مصرف انرژی کمتر و در نتیجه هزینه راهبری ارزانتر می باشد.
ادامه مطلب ...
اطلاعات تماس
آدرس : تهران ، فلکه دوم  تهران پارس ،خ جشنواره ، خ احسان، خ فكري ، پلاک 73
موبایل : 09122581309    مهندس شاملو
ایمیل : info@sobhanchiller.com
تلفن :    77356206 - 021      77327715 - 021
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به صنایع برودتی سبحان می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح